U18 leány – Gólzáporos győzelem

Forrás: papa-ma.hu
Haraszti Gábor
Eredeti cikk és további képek: ITT

A tabella utolsó helyén szerénykedő Csákvárt fogadta a Pápai Egyesített Labdarúgó Club ötödik helyen álló U18-as lánycsapata. Pődör Ákos tanítványai számára ez már a negyedik tavaszi mérkőzés volt, a pápai lányok pedig jól szerepelnek, hiszen két döntetlen és egy 7-0-s győzelem állt a nevük mellett – többek között pontot loptak az éllovas Videotontól. A házigazdáknak természetesen egyetlen céljuk lehetett, hogy hazai pályán hozzák a kötelezőt és itthon tartsák a három pontot. Nos, Pődör Patríciáék semmit sem bíztak a véletlenre, hiszen fél óra játék után már 6-0-ra vezettek, és az első félidőben 9-0 állt az eredményjelzőn. A második játékrészben további hat gólt és sok kimaradt helyzetet láthatott közönség, büntetőből még Erdélyi kapus is betalált, a PELC folytatta idei remek szereplését és 15-0-s, kiütéses győzelmet aratott.

Pődör Ákos: Igyekeztünk minél több támadást vezetni és tovább javítani a gólarányunkon, ez hellyel-közzel meg is valósult, igaz több hiba is csúszott a befejezésekbe. Főleg az első félidőben voltak nagyon szép, kombinatív akcióink, melyeknek köszönhetően hamar eldöntöttük a meccset. A második játékrészben kapkodóbb volt a játék, de dicséret illeti a lányokat, hiszen továbbra is jó formában futballoznak.

PELC U18 – Csákvár 15-0 (9-0) Gsz.: Bereczky 6, Bognár, Cser, Marton, Beimli 3, Varga, Földes, Erdélyi