Fellépett a dobogóra a leány U16

Forrás: papa-ma.hu
Haraszti Gábor
Eredeti cikk és további képek: ITT

Az U16-os lány utánpótlás labdarúgó bajnokságban a játéknap előtt negyedik helyen álló Pápai Egyesített Labdarúgó Club a dobogó legalsó fokát birtokló Gyirmótot fogadta. A pápai lányok jó formában játszanak tavasszal, hiszen 8-0-ra legyőzték idegenben a Balatonfüredet, majd egy kiváló színvonalú mérkőzésen 1-0-ra alulmaradtak az éllovas Veszprémmel szemben. A Gyirmót ellen győzelemre készültek Tóth Ferenc tanítványai, akik ennek megfelelően kezdtek, a félidő derekán már két góllal is vezettek, sőt a 40. percben Vesztergom Bettina találatával már három volt a különbség. A második félidőben további két találatot jegyzett a PELC, mely magabiztos, 5-0-s sikerével fellépett a képzeletbeli dobogó harmadik fokára.

PELC U16 – Gyirmót SE Győr 5-0 (3-0) Gsz.: Szalay, Bojt, Vesztergom, Tóth, Németh

Tóth Ferenc: Fontos győzelmet arattunk, a lányok átérezték a mérkőzés súlyát és ennek megfelelően játszottak. Fantasztikusan, az utasításokat betartva, szép gólokat lőve, fegyelmezetten múltuk felül a Gyirmótot, nem lehet és nincs is hiányérzetem.