U19 – Kevésen múlt a bronzérem megszerzése

Forrás:papa-ma.hu
Haraszti Gábor
Eredeti cikk és további képek: ITT

Az U19-es utánpótlás labdarúgó bajnokság harmadosztályának bronzérme volt a tét a Pápai Egyesített Labdarúgó Club és a Csorna mérkőzésén. A pontvadászat utolsó fordulóját 52 ponttal várta a PELC, a szomszédváriak 51 egységet gyűjtöttek. Hazai szempontból jól indult az éremcsata, hiszen a hatodik percben Balogh Barnabás megszerezte a vezetést a pápaiaknak. Fél órán keresztül őrizte előnyét a Pápa, majd Potyondi egyenlített, sőt az 50. percben már a Csorna vezetett. Negyed órával a lefújás előtt megfogyatkoztak a vendéglátók, egy kakaskodás után Gulyás Adrián kapta meg második sárga lapját. Ám még így is volt esély a bronzot jelentő döntetlen kiharcolására, ám Szabó kihagyta a ziccert, melyet a hosszabbításban Németh kihasznált, 3-1-re nyertek a csornaiak, akik ezzel a sikerrel az utolsó körben odaértek a dobogó legalsó fokára.

Igor Nicsenko: A vereség ellenére gratuláltam a fiúknak, hiszen mindent megtettek, hogy ma nyerjünk. Sajnos nem sikerült megszereznünk a harmadik helyet, ennek ellenére elégedett vagyok a srácokkal. A hajrában a lábunkban volt az egy pontot érő találat, ami sajnos kimaradt, és ahogy az a futballban lenni szokott, az ellenfél büntetett.

Az U17 4-3 arányban maradt alul, a csapat a hatodik helyen fejezte be a küzdelmeket.