Tíz emberrel is nyert az U19

Forrás: papa-ma.hu
Haraszti Gábor
Eredeti cikk és további képek: ITT

Az U15-ös csapat után a Pápai Egyesített Labdarúgó Club U19-es alakulata is hazai pályán vágott neki a pontvadászatnak. Igor Nicsenko tanítványai Balatonfüreddel találkoztak a stadion centerpályáján. A vendégek a 9. percben a hazai kapus hibáját kihasználva hamar megszerezték a vezetést, tíz perccel később büntetőből Farkas egyenlített. Fél óra játék után Gulyás révén sikerült a fordítás a PELC-nek, majd a szünet után a mezőny egyik legjobbja, Molnár duplázta meg a pápai előnyt 3-1. A 65. minutumban Horváth buta kiállítása miatt emberhátrányba került a Pápa, emiatt a 81. percben Koltai szépíteni tudott. A hátralévő tíz percben futószalagon jöttek a füredi lehetőségek, ám Dokter kapus többszörösen jóvátéve első félidei hibáját, bravúrt-bravúrra halmozott, így egygólos PELC sikerrel ért véget a mérkőzés.

– Megérdemelte a csapat a három pontot, igaz idegesen kezdtünk, az első húsz percben nem úgy játszottunk, ahogy megbeszéltük – nyilatkozta a lefújás után Igor Nicsenko, a PELC edzője. Ezután aztán megnyugodtunk, feljavult a játékunk, a srácok sokat dolgoztak, ennek köszönhetően fordítani tudtuk. Voltak hibáink, de azon dolgozunk, hogy ebből a lehető legkevesebb legyen.

PELC U19 – Balatonfüred 3-2 (2-1) Gsz.: Farkas, Gulyás, Molnár ill. Komjáti, Koltai

A pontvadászat következő fordulójában a csapat Nagykanizsára látogat.