100 rúgott gól felett jár az U16

Forrás: papa-ma.hu
Haraszti Gábor
Eredeti cikk és további képek: ITT

A Veszprém megyei U16-os utánpótlás labdarúgó bajnokságban a Pápai Egyesített Labdarúgó Club Ugod ellen zárta az idei hazai bajnoki sorozatot. Orovecz András tanítványainak teljesítményére elég nehéz szavakat találni, a PELC úgy vezeti a nyolccsapatos csoportot, hogy eddigi összes találkozóját megnyerte, 99 lőtt és nulla(!) kapott góllal. Devecsernek 32, az Ajka Kristálynak 25, Magyarpolánynak húsz gólt lőttek idén Marczali Mátyásék. A hétközi találkozón is egyértelmű esélyesek voltak a pápaiak, annál is inkább, mert az ugodiak kilenc fővel játszották le a meccset, melyet hamar el is döntött a PELC, hiszen 14-0-s félidő után 20-0-s, kiütéses győzelmet ünnepelhettek.

Orovecz András: Nem lehetek elégedetlen, a fiúk a körülményekhez képest igyekeztek odafigyelni, negyed óra alatt eldőlt a meccs, ekkor már 5-0 volt az állás. A második játékrészre az ellenfél teljesen megadta magát, sok sportértéke nem volt a látottaknak, a mi figyelmünk is lankadt, ez egy ilyen meccs volt. Több ehhez hasonló bajnokink is volt a szezonban, az egyik legfontosabb dolog, hogy a motivációt és a fegyelmet fenntartsam, emellett technikailag és taktikailag is van még tennivalónk.

PELC U16 – Ugod SE 20-0 Gsz.: Kovács 5, Bankó 4, Antal, Marczali 2, Varga, Horváth, Nagyfi 2, Csányi 3, Németh